Bardzo częstym kłopotem stron internetowych są ich za długie linki url. Szczególnie w portalach ,które nie używają linków przypominających tekst pisany. Wykorzystywanie aplikacji jakich podstawowe zadanie to skracanie linków url zdaje się być opłacalne z paru powodów.

 

Przede wszystkim, skrócony link url dużo łatwiej przesłać do innych. Nie trzeba bać się, że taki link będzie podzielony na dwie części.

 

Po drugie, link taki o wiele łatwiej da się zapamiętać. A wiadomo, że bardzo duże znaczenie w obecnych czasach posiada słowo mówione. Skrócony link url, to wielka szansa na to, że będzie można go przekazać komuś innemu.

 

Oprócz tego serwisy , dla których skracanie linków url to chleb powszedni, częstokroć oferują zliczanie odwiedzin konkretnego linku. W taki sposób możemy na przykład prześledzić ile ludzi otworzyło link url zamieszczony w emailu, bez ponoszenia jakichkolwiek opłat za tego typu usługę u e-mail providera.

 

Pytanie zatem, czy warto korzystać z skracania linków?

 

Odpowiedź jakoby nasuwa się sama, chociaż nie do końca. Wszystko to wymaga od nas rodzaju testowania. Ponieważ jak możemy np. pozycjonować stronę pod skróconą frazą? Zazwyczaj nie posiadamy kontroli nad takim skróconym linkiem. Stąd także nadrzędnym pytaniem jest, co chcielibyśmy zdobyć używając skracanie linków?

Źródło: strona do skracania linków

Share →