Aktualnie wybierając się w jakąś podróż do dowolnego zakątka na ziemi, posiadamy do własnej dyspozycji najwyższej jakości urządzenia GPS jakie powiadamiają nas o naszej lokalizacji. Natomiast nic tak nie urozmaici pieszych wakacji, jak używanie papierowej mapy.

 

Odwiedzając rozmaite księgarnie i rozmaite sklepy turystyczne będziemy mogli cały czas znaleźć w nich samochodowe atlasy bądź inne mapy tego rodzaju. Niektórych może to dziwić w czasach sieci, natomiast wciąż sporo ludzi preferuje tenże sposób monitorowania trasy. Jest on z całą pewnością niezawodny, ma również w sobie sporo uroku. Bardzo ważne jest jedynie to , żeby mieć atlas, który jest aktualny. Jeżeli masz w planach wybrać się pieszo w Polskie góry, mapy Tatr, Karkonoszy czy pozostałych pasm, kupisz także w sklepie dla turystów. Pomogą ci one doskonale odnaleźć się wręcz w jakimś niedostępnym miejscu. Tam, gdzie zasięg telefonu komórkowego lub globalnej sieci internet już nie dochodzi. Przeprawiając się po terenach niezdobytych poza granicami naszego kraju, przydatna może być kodowa mapa Europy. Dzięki niej na pewno się nie zgubimy.

 

Analogiczne mapy bądź samochodowe atlasy mogą nam się wydawać przeżytkiem, jednakże wciąż cieszą się wielkim zainteresowaniem. Nic dziwnego, w końcu mapy papierowe są niezawodne w miejscach w których nie mamy zasięgu GPS.

Autor: Atlasy samochodowe

Share →